• Meadow Quartet & Tomas Dobrovolskis

  Meadow Quartet & Tomas Dobrovolskis

 • Meadow Quartet & Klaus Kugel

  Meadow Quartet & Klaus Kugel

 • Meadow Quartet & Tomas Dobrovolskis

  Meadow Quartet & Tomas Dobrovolskis

 • Meadow Quartet

  Meadow Quartet

Zespół powstał w 2009 roku z inicjatywy Marcina Malinowskiego. Meadow Quartet to próba stworzenia płaszczyzny dla ścierających się wpływów: współczesnej kameralistyki, jazzu, muzyki improwizowanej, muzyki filmowej oraz fundamentalnego spoiwa – tradycyjnej muzyki żydowskiej. To w końcu próba podążania ścieżką, która wymyka się prostym klasyfikacjom stylistycznym. Meadow Quartet to również czterech znakomitych instrumentalistów, każdy specjalizujący się w innym wyżej wymienionych gatunków, ale przede wszystkim, to cztery współdziałające muzyczne osobowości.

Skład zespołu:

Marcin Malinowski – klarnet, klarnet basowy
Michał Piwowarczyk – altówka
Piotr Skowroński – akordeon
Jarosław Stokowski – kontrabas

Zespół jest laureatem II nagrody XVI Festiwalu Folkowego Polskiego Radia Nowa Tradycja 2013 oraz uczestnikiem wydarzeń takich jak International Jewish Music Festival w Amsterdamie, Tzadik Poznań Festival, czy Internationaler Hansetag w Luneburgu. Meadow Quartet na swoich koncertach gościł uznanych muzyków, m.in. Jarosława Bestera, Klausa Kugla, Tomasa Dobrovolskisa, Sauliusa Petreikisa, ponadto muzyka zespołu została wykorzystana w filmie Rosa Alba.

W lutym 2012 miał premierę debiutancki album zespołu zatytułowany Unexpected. Druga płyta, The Erstwhile Heroes z litewskim perkusjonistą Tomasem Dobrovolskisem ukazała w lipcu 2013 roku. Przez Gazetę Wyborczą została określona jako jedna z najciekawszych premier 2013 roku w Polsce. Najnowsza płyta ? David & Goliath, na którą materiał został zarejestrowany 10 kwietnia 2015 roku w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku na koncercie Meadow Quartet & Klaus Kugel, ukazała się pod koniec 2015 roku.

więcej na: meadowquartet.com